کیف پول بلاکچین

کیف پول بلاکچین یکی از قدیمی‌ترین‌ها هست و اخیرا به جز بیت‌کوین از ایتریوم و استلار هم پشتیبانی می‌کنه. نحوه‌ی کار این سرویس به این شکل هست که سید (seed) یا عبارت حفظی (mnemonic phrase) رو در سمت کاربر تولید می‌کنه و رمز شده‌ی اون رو هم در سرورهای خودش نگهداری می‌کنه. بنابراین برای ورود به این سایت شما دیگه نیازی به عبارت حفظی ندارید و از طریق wallet-id که بهتون می‌ده و کلمه‌ی عبوری که مشخص کردید می‌تونید به حساب‌تون دسترسی پیدا کنید.

نکته‌ای که باید در نظر بگیرید اینه که هرچند رمزنگاری شده، ولی کلید دسترسی به حساب‌تون در سرورهای این سایت هم ذخیره می‌شه و به خصوص اگه از کلمه‌ی عبور قوی استفاده نکرده باشید، امکان دسترسی به حساب‌تون توسط تیم این سایت یا کسی که هک‌شون کرده باشه وجود داره. همینطور شما اعتماد می‌کنید که در لحظه‌ی ورود به سایت، کدهای اون تغییری نکرده باشن و کلمه‌ی عبور شما رو به ارائه‌دهنده‌های این سرویس یا کسی که هک‌شون کرده ارسال نمی‌کنه. البته بابت این نگرانی‌ها شما می‌تونید برنامه‌ی سمت کاربر سایت رو از طریق گیت‌هاب‌شون دانلود و پس از تصدیق، ازش استفاده کنید.

همونطور که گفته شد، این سایت کلمه‌ی عبور شما رو نگهداری نمی‌کنه و چون حساب‌تون توسط این کلمه‌ی عبور رمزنگاری می‌شه، اگر اون رو فراموش کنید، بهتره که با کوین‌هاتون خداحافظی کنید چون پشتیبانی سایت هم هیچ کمکی از دستش بر نمیاد. (البته اگر که عبارت حفظی رو پشتیبان نگرفتید؛ که باید حتما این کار رو کرده باشید وگرنه از کارکرد اصلی رمزارزها بی‌بهره هستید)

جدی‌ترین مشکل این سایت اما نحوه‌ی گردش کار اون هست که در ابتدا کاربر رو ملزم به رعایت نکات امنیتی لازم نمی‌کنه. معمول‌ترین مشکلات کاربران این هست که ایمیل رو اشتباه وارد می‌کنن و از عبارت حفظی هم پشتیبان تهیه نمی‌کنند. و مشکل کیف پول بلاکچین اینه که کاربر رو قبل از شروع به استفاده‌ی سرویس ملزم به انجام اینکار نمی‌کنه.

کیف پول بلاکچین رابط کاربری فوق‌العاده‌ای داره و علاوه بر سایت از طریق اپ اندروید و iOS هم قابل استفاده هست.