کیف پول کوینومی

کوینومی یکی دیگه از کیف پول‌های پر کاربر هست که با هر پلتفرمی (اندروید، آی‌ او اس، ویندوز، لینوکس و مک او‌اس) می‌تونید به اون دسترسی داشته باشید. این کیف پول از یه خروار کوین و توکن معتبر و غیر معتبر (بیشتر از ۱۲۵ شبکه، تمامی توکن‌های ایتریوم و اُمنی لایر و تتر) پشتیبانی می‌کنه و تقریبا هرچیزی رو درش می‌تونید پیدا کنید. تو کیف پول کوینومی امکان تعیین سفارشی کارمزد وجود داره و از سگویت بیت کوین هم پشتیبانی می‌کنه.

مشابه با والت‌های دیگه امکان تبادل رمزارزها به کمک سرویس‌های واسط در کوینومی هم وجود داره. جالبه بدونید نسخه‌ی دسکتاپ این کیف پول در سال 2019 حفره‌ی امنیتی داشت که باعث می‌شد کلمات حفظی وارد شده توسط کاربر برای بررسی گرامری به سرورهای گوگل ارسال بشه. بزرگترین نقص این کیف پول کد باز نبودن اون هست که مانع بازرسی کدها توسط بقیه می‌شه.

از کوین‌های پشتیبانی شده توسط کوینومی (Coinomi) می‌شه به بیت‌کوین، بیتکوین‌کش، بیت‌کوین SV، دش، دیکرد، دیجی‌بایت، ایتریوم، ایتریوم کلاسیک، دوج، لایت‌کوین، مونرو، نم، استراتیس، ورج، ترون، زی‌کش، زی‌کلاسیک، ریپل و… اشاره کرد. والت کوینومی از سکه‌های شبکه‌های آزمایشی کوین‌های بیت‌کوین، لایت‌کوین و دوج‌کوین هم پشتیبانی می‌کنه. از توکن‌های پشتیبانی شده هم می‌شه به امنی لایر (Omni Layer)، دای (DAI)، آگور (Augur)، تتر و… اشاره داشت.